Użytkowniku od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na korzystanie zasadach określonych w "polityce prywatności"

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Korzystanie oraz złożenie zamówienia w sklepie internetowym jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez sprzedającego danych osobowych zawartych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami
close
Plastelina epoksydowa mb1205 Zobacz większe

Plastelina epoksydowa mb1205 60gr.

MB12050060

Nowy produkt

MULTIBOND-1205 jest utwardzalnym na zimno dwuskładnikowym kitem epoksydowym wyrabianym poprzez ugniatanie palcami i przeznaczonym do szybkich napraw awaryjnych.

Więcej szczegółów

19,68 zł brutto


16,00 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

MULTIBOND-1205 stosuje się do zaklejania i uszczelniania miejsc przecieków w instalacjach rurowych, zbiornikach, korpusach łodzi, elementach maszyn i silników oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest natychmiastowa naprawa i zatamowanie wycieku. Dobrze przylega do powierzchni metali, szkła, drewna, betonu, większości twardych tworzyw za wyjątkiem PP, PE i PTFE oraz innych materiałów o twardej strukturze, ponieważ sam kit po związaniu jest materiałem twardym. W skrajnych przypadkach można użyć kitu również pod wodą, jeśli naprawiana powierzchnia jest wolna od zanieczyszczeń a szczególnie tłuszczów, smarów czy łuszczących się farb. W takich przypadkach należy silnie docisnąć nakładaną warstwę do powierzchni klejonej i kilka minut przytrzymać. Utwardzone spoiny wykonane przy pomocy kitu są odporne na wodę, oleje i benzynę, można le obrabiać mechanicznie przez wiercenie, cięcie lub szlifowanie. Powierzchnię kitu można malować dowolnymi farbami i lakierować proszkowo.

MULTIBOND-1205 dobrze przylega do różnych podłoży pod warunkiem, że są twarde i dają się kleić. Kit może występować w dwu wersjach: w postaci jednego wałka, gdzie jeden składnik kitu jest nawinięty na drugi i owinięty folią ochronną lub w postaci dwu osobnych składników (wałków, sztabek), które mieszane są ze sobą w proporcji objętościowej 1:1.

Naprawiane powierzchnie należy dokładnie oczyścić i odtłuścić, najlepiej zmywaczem MULTIBOND-61. Po odcięciu nożem odpowiedniej ilości składnika A i B kit należy dobrze wyrobić palcami aż do jednolitego wyglądu i jednorodnej miękkiej masy i nałożyć lub wcisnąć w miejscu naprawy.

MULTIBOND-1205 utwardza się w wyniku dokładnego wymieszania składników w stosunku obj. 1:1. Proces utwardzania przebiega szybko w sposób jednorodny w całej masie żywicy, która może się lekko rozgrzać.

TYPOWE WŁASNOŚCI PRODUKTU NIEUTWARDZONEGO: Typ chemiczny: składnik A żywica epoksydowa składnik B utwardzacz merkaptanowy Kolor mieszanki: ciemno lub jasno szary Postać: gęsty kit Ciężar właściwy: 1,15-1,20 [g/ml] przy 25oC Zawartość rozpuszczalników: brak Magazynowanie: do 12 m-cy w temperaturze 18-25oC Przydatność do użycia: 3-5min po wymieszaniu /25oC Utwardzanie: wytrzymałość wstępna > 20-30min, wytrzymałość końcowa >24h.

26 innych produktów w tej samej kategorii: